پیام شادباش مرشد ناری به مناسبت آغاز به کار خانه نقالان کوچک

پس از آیین گشایش خانه نقالان در موزه فرش استاد رسام عرب زاده تعدادی از نقالان، شاهنامه خوانان و چهره های فرهنگی با ارسال پیامها و یادداشتهایی این رویداد را تبریک گفته و از ان پشتیبانی کردند . در ادامه یادداشت مرشد ناری در اینباره را خواهید خواند .

باسپاس بیکران از عزیزان برگزار کننده همایش بسیار ارزنده و شایسته ی .تجلیل وقدردانی از بزرگان وپیشکسوتان عرصه هنر نقالی وروایتگری شاهنامه وباسپاس فراوان از بزرگانی که عمر گرانمایه وگرانقدر خود راجهت تربیت امید وآینده سازان این مرز وبوم کهن صرف نموده تا همچنان هنر ارزشمند نقالی وشاهنامه خوانی ضمن حراست به آیندگان این سرزمین سپرده شود .و با قدردانی از ایثار شما بانوی ارجمند سرکار خانم دکتر طیبه محمد که همزمان با افتتاح خانه نقالان جوان اولین درسهای ادب، اخلاق ، ایثار، جوانمردی ، وطن دوستی و … نهایتا احترام به بزرگان وپیشکسوتان را به سرمایه های آینده این سرزمین آموزش داده وبا زبان تجلیل و بزرگداشت ‘ آینده ایشان را برای ایشان به تصویر کشیدند.
و دیگر با سپاس فراوان از دوست گرانقدر ، آن معلم دلسوز که عمر و تحصیلات و عشق خودش را در راستای تربیت کوکان و جوانان ایران عزیز صرف نموده واز افتخارات اینجانب اجراهای مشترک متعدد ملی و فرا ملی باایشان بوده و هست .کسی نیست جز استاد ابوالفضل ورمزیار و سپاس از حضور ارزشمند همه بزرگان فرهنگی وادبی ومرشدان و بخصوص از فقرای خاکسار ان دلیر مردان و دلسوخته سخنورانی که از عهد صفوی، زندی و قاجار تا عهد کنونی رونق بخش چراغ نقالی و پرده خوانی و مناقب خوانی بوده اند . چه دقت نظری در چیدمان و دعوت از وجوه مختلف نقل و شاهنامه خوانی صورت گرفته بود. حتی حضور شاهنامه خوانی بختیاری و بویژه حضور بزرگ مرد حماسه سرایی وروایتگری شاهنامه استاد دکتر امیر صادقی
سخن آخر
جوانا بدان قدر روز جوانی
که در گیرودار جهان در نمانی.

دست در دست هم نهیم به مهر
میهن خویش را کنیم آباد

مرشد علی ناری

توسعه: وبتات

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت سفیران صلح و دوستی محفوظ می باشد