پرده‌خوانان کوچک

پرده خوانان کوچکگروه سفیران صلح و دوستی، یک گروه ۲۴ نفره است از بچه‌های چهار تا ۱۶ ساله که کارشان روایت داستان‌های ادبی کهن ایرانی است، از شاهنامه فردوسی گرفته تا بوستان و گلستان سعدی یا منطق‌الطیر عطار به زبان‌های مختلف.

این کوچولوهای کتابخوان، پیام صلح ایران را تا به حال به تاجیکستان برده‌اند و قرار است خودشان را برای سفر به روسیه هم آماده کنند.

طیبه محمد، سرپرست گروه کودکان شاهنامه‌خوان است. این گروه از کودکان با اجرای چندین برنامه در مرکز پیشاهنگی مسکو، غرفه ایران در نمایشگاه کتاب و اجرای برنامه به عنوان میهمان در برخی غرفه ها و همچنین شب ایرانی، توجه بازدیدکنندگان و حاضران در مراسم را به خود جلب کردند.
بر اساس این گزارش، مسوولان مرکز پیشاهنگی مسکو و نمایشگاه کتاب در پایان اجرای سفیران صلح و دوستی، برنامه ها و متون مورد استفاده آنان و شیوه اجرا را بسیار تاثیرگذار و آموزنده خواندند.
طیبه محمد سرپرست این گروه به خبرنگار ایرنا گفت: ترجمه اشعاری از شاعران بزرگ ایران زمین به زبان های مختلف از جمله روسی، اسپانیایی، فرانسوی، ترکی، انگلیسی و آلمانی سبب شده است این گروه برای اجرای برنامه در کشورهای مختلف دعوت شود.
وی افزود: بازدید کنندگان از غرفه ایران با مشاهده برنامه های این گروه بویژه شاهنامه خوانی به زبان روسی، خواستار تکرار اجرا می شدند.
نمایشگاه کتاب مسکو ۲۰۱۵ که چهارشنبه گذشته توسط سرگئی ناریشکین رییس دومای روسیه و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت و امروز به کار خود پایان می دهد، شاهد فعالیت گسترده شرکت کنندگان ایرانی است که با برنامه های فرهنگی و هنری، حضور نویسندگان و استادان و اجرای برنامه های موسیقی و گروه کودکان ایرانی صلح، مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است

  • نویسنده: isbkids
  • تاریخ: جولای 3, 2016
  • نمایش: 589
  • دسته: اخبار

توسعه: وبتات

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت سفیران صلح و دوستی محفوظ می باشد